Tervetuloa! VRER ravit 18.3.2016


Tulokset!
Päivän topit ja flopit:
FLOP:
Ønsk Morten ravi ei kulkenut alkuunkaan ja ori lopulta keskeytti
TOP3: Ikikorven Kerttu piti maililla hyvää vauhtia ja juoksi tähdeksi, niin kuin kolme muutakin
TOP2: Valtarian Aikamatka kerkesi pitkällä matkalla ottamaan useamman laukan, mutta loppusuoran napakka kiri vei maalikameran kautta voittoon
TOP1: Kuolon Haikeus on aikamoinen varsalupaus. Voltista tuli heti laukka sekä etusuoralla uudestaan haparoi, mutta silti riensi voittotaistoon ja hävisi vain niukasti
-------------------
Tervetuloa Saltan järjestämiin raveihin!

Ravit ovat VRER:n alaiset ja noudatamme heidän sääntöjä. Ravit järjestetään 18.3.2016 ja viimeinen ilmoittautuminen on 16.3.2016
Tulokset arpoo arvontakone. Ajat annetaan maalaisjärjen mukaan.

Säännöt
-Lv ja peitsarit 2-12v, kv 3-15v ja ponit 3-18v. Monten alaikäraja lv ja ponit 4v ja kv 5v.
-Ennätys oltava (siis koelähtö suoritettuna, poikkeuksena ponit).
-Lv ja peitsarit 2v sekä kv ja ponit 3v vain omiin lähtöihin.
-Ryhmäajo 12 osallistujaa, tasoitusajo 16 osallistujaa.
-Lähdössä vähintään neljä hevosta, jos vähemmän niin perutaan taikka yhdistetään lähimpään sarjaan, jos mahdollista.
-Yksi hevonen vain yhteen lähtöön päivässä.
-Yksi ohjastaja vain kerran yhdessä lähdössä ja voi ajaa kaikissa lähdöissä.
-Yhdeltä omistajalta korkeintaan neljä hevosta lähtöön (poikkeuksena villit -> rajattomasti).
-Peitsareita ja poneja saa ilmoittaa rajattomasti (jaetaan ennätyksien mukaan ryhmiin).
-Lähdöt jaetaan kahteen ryhmään (poikkeuksena villit -> rajattomasti).

Ilmoittautuminen
-Osallistua voi, kun kutsu näkyy VRERn kalenterissa
-Viimeinen ilmopäivä 16.3.2016.
-Sähköpostiin saltan-vt[at]luukku.com otsikolla Ravit025
-Muotoon: Lähtö (rv) ikä skp nimi / ohjastaja (seura) enn. --



Lähtö 1. Tasoitusajo 2100m Kylmäveriset 3v sekä ennätyksettömät
1000ve - 500ve - 250ve - 125ve (- 75ve)
Muutettu tasoitusajoksi!
1. 3v t Savun Vinkeä / Flik (KLP) 34,4ake -- 01.38,3ke 1000ve
2. 3v t Kuolon Haikeus / Strife (KLP) 31,1aly -- 01.38,3ke xx 500ve
3. 3v o Dominik / Seppo (RRT) 37,6a -- 01.38,4ke x 250ve
4. 3v t. Reemio Ros / R. Líden (KiRi) 01.34,4 -- 01.38,6ke 125ve
5. 3v r Parfyymi Pate / J. Kannus (Felissa) 44,3ke -- 01.39,5ke 75ve
6. 3v o Josvein / Shavo (NaSe) ei enn. -- 01.40,5ke 75ve
7. 3v o Wompatti / Urmas (Team Ninitra) 36,2a -- 01.40,6ke 75ve
8. 3v t. K.R. Salarakkaan Kosto / S. Solja (KiRi) 01.34,4 -- 01.41,2ke
9. 3v o Boheemi / Hedda (Team Ninitra) 37,2a -- 01.42,2ke x
10. 3v t Kruunatar W.E.I. / Spookiness (RDT) 48,6ke -- 01.43,3ke xx
11. 3v o Narrilaivan Viihdyttäjä / Ville (NaSe) ei enn. -- 01.43,3ke x
12. 3v t Purnin Arpaonni / Anna (RDT) 46,5ke -- 01.44,3ke
13. 3v o Snillin Jopojantteri / Laura (RDT) 48,4ke -- 01.44,6ke x
3v o Ketku-Make / P. Vähätalo (Felissa) 46,4ly -- HLL

Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m Kylmäveriset 33,0 ja hitaammat
1400ve - 700ve - 350ve - 175ve (-90ve)
1. 6v o Piilopaikan Kirkuva Grillimakkara / (PoRa) 33,4aly -- 01.33,1ake 1400ve
2. 5v t Pompeji Sissi / (PoRa) 33,6aly -- 01.33,2ake 700ve
3. 4v o Radikaali Mielipaha / Spookiness (RDT) 34,1aly -- 01.33,4ake 350ve
4. 4v t Repolan Vilmari / Jouko (RRT) 33,3a -- 01.34,5ake
5. 4v t Narrilaivan Vaimoke / Minni (NaSe) 36,3 -- 01.34,8ake x

Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m Kylmäveriset 29,0-32,9aik.
1600ve - 800ve - 400ve - 200ve (- 100ve)
1. 5v t Ikikorven Kerttu / Kepa (NaSe) 31,1 -- 01.29,1aly 1600ve
2. 5v o Valtarian Patrik / Pertti (RRT) 29,6 -- 01.29,2aly 800ve
3. 5v t Rohkean Hulahula / felissa (FR) 31,4aly -- 01.29,4aly 400ve
4. 5v t Viritetty / Anni (NaSe) 31,3 -- 01.29,4aly 200ve
5. 4v t Repolan Vilmari / Jouko (RRT) 29,4a -- 01.29,5aly xx 100ve
6. 4v o. Ruskon Rymy-Reima / B. Melker (KiRi) 1.30,5 01.29,5aly 100ve

7. 4v t Savun Tähtivälke / Ilari (RRT) 29,5a -- 01.30,3aly
8. 5v t Pompeji Senja / (PoRa) 29,2aly -- 01.30,5aly
9. 6v t Popanpiina / Piia (Nase) 29,3a -- 01.31,4aly x
10. 5v o Pompeji Brusi-Turo / (PoRa) 32,1aly -- 01.32,1aly x
11. 5v t Narrilaivan Valtiatar / Taru (NaSe) 31,5 -- 01.32,3aly

Lähtö 4. Tasoitusajo 2100m Kylmäveriset 26,0-28,9aik.
1800ve - 900ve - 450ve - 225ve (-120ve)
Ryhmä 1.
1. 12v o A.D. Estellen Hilarius / Jessica (Adina) 26,1 -- 01.26,2ke 1800ve
2. 7v t Narrilaivan Kalpeakasvo / Kalle (Nase) 27,7 -- 01.26,6ke 900ve
3. 12v t A.D. Helmin Hilma / Essi (Adina) 27,2 -- 01.27,3ke 450ve
4. 5v t Iki-Beata / A Rantala (ART) 27,1ke -- 01.27,5ke 225ve
5. 4v t Iki-Helmi / J Lepistö (LRT) 28,2ke -- 01.28,2ke 120ve
6. 6v o Vekkulin Vallaton / Toni (NaSe) 27,3 -- 01.28,4ke 120ve

7. 6v t Pompeji Villi-Monsteriina / Laura (RDT) 27,1ake -- 01.28,5ke
8. 7v o Narrilaivan Lemmenloppu / Sampo (NaSe) 27,3a -- 01.29,1ke
9. 5v t Snillin Houska / Melina (KGR) 28,6ke -- 01.29,4ke
10. 8v o Soldat Ronnie / Roni (NaSe) 27,7 -- 01.29,5ke
11. 6v o Raivokääpä / Spookiness (RDT) 27,4ake -- 01.29,6ke

Ryhmä 2.
1. 5v o AH Calvin / Heimo (RRT) 27,0 -- 01.27,3ke 1800ve
2. 5v t Purnin Hologrammi / Bertel (Team Ninitra) 28,5a -- 01.27,4ke x 900ve
3. 5v o Kuolon Seili / Strife (KLP) 28,5ake -- 01.28,3ke 450ve
4. 10v o Snillin Jojoniksi / Magnhild (Team Ninitra) 26,2a -- 01.28,4ke x 225ve
5. 7v t Purnin Esteri / Aslak (RRT) 27,1 -- 01.28,4ke x 120ve
6. 9v t Pompeji Tuuri / felissa (FR) 28,4aly -- 01.29,2ke x 120ve
7. 9v o Pompeji Leimu / felissa2 (FR) 26,7ke -- 01.29,4ke
8. 5v t Kuolon Surumieli / Flik (KLP) 27,2ake -- 01.29,5ke
9. 6v t Repolan Sunna / Silja (RRT) 28,4a -- 01.30,3ke
10. 5v t Purnin Viilinki / Maksim (Team Ninitra) 28,1a -- 01.30,4ke
5v o Repolan Legenda / Antero (RRT) 26,1a -- HLL

Lähtö 5. Tasoitusajo 3100m Kylmäveriset 23,0-25,9aik. 5v+
2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve (- 130ve)
Muutettu tasoitusajoksi!
1. 7v t Valtarian Aikamatka / Mino (KLP) 24,3ake -- 01.29,4ke xx 2000ve
2. 9v o Hymyn Tähti / (PoRa) 24,2ke -- 01.29,4ke 1000ve
3. 7v t Snillin Astrid / Aaro (RRT) 23,6a -- 01.29,5ke 500ve
4. 9v o Narrilaivan Qaa / Jukka (NaSe) 25,5 -- 01.30,1ke x 250ve
5. 12v t Välähdyksen Jasmiini / Mii (KLP) 24,3ke -- 01.30,3ke 130ve
6. 14v o Suolanen / Simo (Adina) 23,1 -- 01.30,3ke 130ve
7. 8v t Pimeyden Morsian / Spookiness (RDT) 25,1ake -- 01.31,3ke 130ve

8. 8v t Adinan Enni / Jenni (Adina) 25,2 -- 01.31,5ke
9. 8v t Purnin Vapukas / Bertel (Team Ninitra) 25,1a -- 01.32,5ke x
10. 9v o Savun Noitavero / Rita (Team Ninitra) 24,2a -- 01.32,5ke x
11. 7v t Purnin Smaragdi / Lennart (Team Ninitra) 25,4a -- 01.32,5ke x
12. 9v t Adinan Adalmina / Jessi (Adina) 25,3 -- 01.33,3ke
14v o Tukkajumala / Jannica (APR) 24,4 -- HML4
7v t Kuura-Neito / Fiona (KLP) 23,5ake -- HPL

Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m Kylmäveriset 22,9 ja nopeammat
2400ve - 1200ve - 600ve - 300ve (- 150ve)
1. 9v t AH Jalominttu / Sulo (RRT) 21,0a -- 01.22,1aly 2400ve
2. 9v o Kekan Tuliharha / Ilmari (RRT) 21,0a -- 01.22,3aly 1200ve
3. 15v o A.D. Estellen Antonio / Antti (Adina) 20,1 -- 01.22,4aly 600ve
4. 9v o Iki-Viljami / Nero (RRT) 22,0a -- 01.22,5aly
5. 9v o. Uneton / A. Renkonen (KiRi) 21,2 -- 01.23,1aly

Lähtö 7. Tasoitusajo 2100m Kylmäveriset monté, 5v+ 30,0 ja hitaammat
1600ve - 800ve - 400ve - 200ve (- 100ve)
Peruttu!
7v t Purnin Noppaonni / Ove (Team Ninitra) m32,1a --

Lähtö 8. Tasoitusajo 2100m Kylmäveriset monté, 5v+ 29,9 ja nopeammat
1800ve - 900ve - 450ve - 225ve (-120ve)
Peruttu!
5v t Purnin Tosituuri / Edgar (Team Ninitra) m29,4 --
7v t Repolan Pinkasu / Eevi (RRT) m29,4ke--

Lähtö 9. Ryhmäajo 1100m A-ponit (3v tulee oma sarja)
80ve - 40ve - 20ve - 10ve (- 5ve)
100ve - 50ve - 25ve - 15ve (- 10ve)
120ve - 60ve - 30ve - 20ve (- 15ve)
Ryhmä 1. Yhdistetty
1. 4v t Narrilaivan Aphrodite / Riitta (NaSe) 3.12,3a -- 03.15,5aly 80ve
2. 8v o Tiilikan Rover / Jaana K. (HCT) ei enn. -- 03.16,3aly xx 40ve
3. 4v t Radical Roulette / Liisa (RRT) 03.17,3ly -- 03.17,3aly 20ve
4. 4v t Narrilaivan Leidina / Leena (NaSe) 3.13,4 -- 03.19,1aly x 10ve
5. 4v o Vincent Go / Henni (RRT) 03.19,2ly -- 03.19,2aly x 5ve
6. 10v t A.D. Lotta's Last Princess / Petunia (Adina) 3.13,2 -- 03.19,2aly x 5ve
7. 3v t Toy's Aibileen / Strife (KLP) 3.21,9aly -- 03.21,4aly
8. 15v o A.D. Little Venture / Vesa (Adina) 3.20,3 -- 03.21,5aly
9. 4v t Nerissa Duán / Minka (RRT) 03.15,1ly -- 03.22,2aly
10. 5v t Sumusilmun Charlotta / Lotta (NaSe) 3.14,1 -- 03.22,3aly x
11. 4v o Narrilaivan Vilhelmo / Vili (NaSe) 3.10,4a -- 03.22,5aly
8v o Capri's Alexander AD / Alex (Adina) 3.16,4 -- HLL

Ryhmä 2.
1. 6v o Narrilaivan Tardis / Amy (NaSe) 2.52,2a -- 02.53,1aly xx 100ve
2. 8v t Narrilaivan Elise / Laura (RDT) 2.47,5ly -- 02.54,4aly 50ve
3. 9v o Narrilaivan Nuhteeton / Niko (NaSe) 2.47,3a -- 02.54,6aly 25ve
4. 5v o Wilmer CRE/ Shavo (NaSe) 2.56,5 -- 02.55,1aly 15ve
5. 6v o Narrilaivan Darius / Ronja (NaSe) 2.53,3a -- 02.57,3aly x 10ve
6. 6v o Narrilaivan Verneri / Niko (NaSe) 2.52,0a -- 02.57,4aly 10ve
7. 6v t Narrilaivan Diana / Iina (NaSe) 2.51,6a -- 02.57,4aly
8. 6v t Narrilaivan Tilda / Gilda (NaSe) 2.53,5a -- 02.58,4aly
9. 4v t Radical Redberry / Spookiness (RDT) 3.07,6ly -- 02.58,5aly
10. 6v o Narrilaivan Peikkokuningas / Topi (NaSe) 2.41,9a -- 02.58,6aly xx
11. 6v t Narrilaivan Liitäjä / Lissu (NaSe) 2.52,7a -- 02.59,4aly
12. 4v t Narrilaivan Suvituli / Tuuli (NaSe) 3.09,3a -- 02.59,5aly

Ryhmä 3.
1. 9v o Narrilaivan Jörö / Jere (NaSe) 2.36,4 -- 02.37,1aly 120ve
2. 9v o Narrilaivan Goblin / Lenni (NaSe) 2.40,7a -- 02.37,5aly 60ve
3. 6v t Toy's Demina / Anna (RDT) 2.37,8aly -- 02.39,6aly 30ve
4. 9v t Narrilaivan Vilkas / Ville (NaSe) 2.40,3a -- 02.40,2aly 20ve
5. 6v o Smooth Criminal RC / Iiris (RDT) 2.37,3aly -- 02.41,2aly 15ve
6. 10v t Narrilaivan Lucy / Leila (NaSe) 2.36,9a -- 02.41,3aly xx
7. 6v t Narrilaivan Åvanna / Janna (NaSe) 2.41,0a -- 02.41,4aly x
8. 9v o Narrilaivan Mörrimies / Maiju (NaSe) 2.36,3 -- 02.42,4aly
9. 6v o Narrilaivan Wompatti / Matti (NaSe) 2.40,9a -- 02.43,5aly
10. 9v t Frenzy v.d. Bjeevmk / Amanda (NaSe) 2.36,6 -- 02.43,5aly

Ryhmä 4.
1. 12v o Narrilaivan Garro / Kari (NaSe) 2.25,1a -- 02.32,2aly 120ve
2. 11v t Narrilaivan Rhiannon / Annie (NaSe) 2.33,2a -- 02.32,2aly 60ve
3. 8v o From Dusk Till Dawn / Emmi (RDT) 2.19,3ly -- 02.32,5aly 30ve
4. 8v o Peikon Poikanen / Pekko (NaSe) 2.35,6 -- 02.33,2aly 20ve
5. 12v o Narrilaivan Daimon / Mona (NaSe) 2.33,0a -- 02.33,2aly 15ve
6. 11v o Narrilaivan Ikaros / Ikke (NaSe) 2.35,5 -- 02.33,6aly x
7. 13v o Narrilaivan Lumoava / Leena (NaSe) 2.32,2a -- 02.35,6aly
8. 11v o Narrilaivan Splinter / Tero (NaSe) 2.33,1a -- 02.36,6aly
9. 9v t Narrilaivan Lystikäs / Lyyli (NaSe) 2.35,3 -- 02.37,5aly
11v o Narrilaivan Rubert / Roni (NaSe) 2.35,5 -- HLL

Lähtö 10. Ryhmäajo 1100m B-ponit (3v tulee oma sarja)
80ve - 40ve - 20ve - 10ve (- 5ve)
100ve - 50ve - 25ve - 15ve (- 10ve)
120ve - 60ve - 30ve - 20ve (- 15ve)
Ryhmä 1. Yhdistetty
1. 4v t Rio Rita NRL / Reetta (NaSe) 2.25,3a -- 02.23,1aly 80ve
2. 4v t Ønsk Dagrun / Taija (NaSe) 2.25,8a-- 02.23,2aly x 40ve
3. 4v o GW Kåre / Elviira (RRT) 02.22,3ly -- 02.23,3aly xx 20ve
4. 4v t Britt Astrid / Aada (NaSe) 2.26,3a -- 02.24,1aly 10ve
5. 4v t Ønsk Thyra / Tiia (NaSe) 2.27,3a -- 02.25,2aly 5ve
6. 4v t Ønsk Magda / Mallu (NaSe) 2.21,7a -- 02.25,3aly 5ve
7. 4v t Mirella NRL / Milla (NaSe) 2.26,8a -- 02.25,4aly
8. 4v t Thiara B / Helmi (RRT) 02.32,0ly -- 02.26,2aly x
9. 4v t Cilla NRL / Silja (NaSe) 2.26,5a -- 02.27,5aly
10. 4v t Rhonda NRL / Ronja (NaSe) 2.25,5a -- 02.28,1aly x
11. 3v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) ei enn. -- 02.28,1aly xx
4v o Ønsk Morten / Mortti (NaSe) 2.24,5a -- K

Ryhmä 2.
1. 4v t Cresendo's Heija / Hellu (NaSe) 2.20,0a -- 02.17,2aly 100ve
2. 4v o Cresendon Godric / Henni (RRT) 02.18,9ly -- 02.17,4aly x 50ve
3. 4v o Ønsk Halldor / Halla (NaSe) 2.21,1a -- 02.17,4aly x 25ve
4. 6v o Quizle / Pusu (Adina) 2.18,3 -- 02.18,3aly x 15ve
5. 4v o Verdandi Narr / Verneri (NaSe) 2.21,0a -- 02.18,4aly 10ve
6. 4v o Hevioso RC / Spookiness (RDT) 2.20,2ly -- 02.19,1aly 10ve
7. 4v t Veronika Narr / Veera (NaSe) 2.20,0a -- 02.19,4aly
8. 6v o Fracture NRL / Reetta (NaSe) 2.11,4a -- 02.19,4aly
9. 4v o Ønsk Snorre / Simo (NaSe) 2.21,3a -- 02.20,4aly xx
10. 6v t Nasrin Arya / Shavo (NaSe) 2.12,1a -- 02.21,4aly
6v o Sugar Sorrow AD / Sorrow (Adina) 2.19,3 -- HML7
9v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 2.18,4 -- HML2

Ryhmä 3.
1. 6v o Fool's Spyro / Sirja (NaSe) 2.09,5a -- 02.10,1aly x 120ve
2. 6v t Aicha Narr / Anni (NaSe) 2.09,6a -- 02.10,2aly x 60ve
3. 6v o Aken Troller / Leo (NaSe) 2.10,4a -- 02.10,4aly 30ve
4. 6v t Citronfjäril B / Iina (NaSe) 2.10,7a -- 02.11,2aly 20ve
5. 10v o Gunnar Jarl / Jani (NaSe) 2.11,3a -- 02.13,1aly xx 10ve
6. 6v t Eowyn Narr / Oona (NaSe) 2.11,0a -- 02.13,4aly 10ve
7. 6v o Edgar Narr / Esko (NaSe) 2.09,7a -- 02.13,5aly
8. 10v o Freyr Odin / Reetu (NaSe) 2.09,7a -- 02.14,1aly
9. 6v o Nasrin Omar / Jenna (NaSe) 2.09,7a -- 02.14,3aly x
10. 6v t Friida Narr / Riia (NaSe) 2.10,4a -- 02.14,4aly
11. 10v t Tea Dagmar / Tellu (NaSe) 2.10,0a -- 02.14,5aly
12. 6v t Shamandalie SWE / Laura (RDT) 2.11,1aly -- 02.14,5aly

Ryhmä 4.
1. 7v t Nasrin Soraya / Tanja (Nase) 2.05,9a -- 02.06,1aly xx 120ve
2. 6v o Ferdinand Narr / Niilo (NaSe) 2.05,2a -- 02.06,5aly 60ve
3. 6v t Tundra Narr / Tiina (NaSe) 2.09,4a -- 02.08,2aly 30ve
4. 7v o Nasrin Roshan / Ronja (NaSe) 2.04,3a -- 02.08,3aly xx 20ve
5. 6v o Nasrin Jamshed / Jani (NaSe) 2.05,0a -- 02.09,1aly x 10ve
6. 7v t Kleencea Duán / Strife (KLP) 2.05,8aly -- 02.09,1aly 10ve
7. 6v t Nasrin Kayle / Siina (NaSe) 2.07,3a -- 02.09,3aly
8. 6v t Bellatrix RC / Anna (RDT) 2.09,2aly -- 02.10,3aly
9. 6v t Anastasia Narr / Stella (NaSe) 2.05,8a -- 02.11,3aly xx
10. 6v t Nasrin Soraka / Sonja (NaSe) 2.04,3a -- 02.11,5aly
10v t Mirith Wendy / Venla (NaSe) 2.09,3a -- HLL
6v t La Snow Faye / Eija (NaSe) 2.04,4a -- HLL

Ryhmä 5.
1. 14v o Halvor Jørn / Jonne (NaSe) 1.47,6 -- 01.57,6aly x 120ve
2. 8v o Headline / Iiris (RDT) 1.53,5aly -- 01.58,2aly 60ve
3. 8v o Toy's Bangarang / Pate (NaSe) 1.59,2a -- 01.59,2aly 30ve
4. 10v o Nörde NRL / Harri (NaSe) 1.56,2a -- 01.59,4aly 20ve
5. 8v t Lin Tove / Linnea (NaSe) 1.59,6 -- 01.59,5aly 10ve
6. 7v o Nasrin Khalil / Lilja (NaSe) 1.59,4a -- 02.00,2aly
7. 7v t Nasrin Ghaliya / Kalle (NaSe) 2.00,4 -- 02.00,3aly
8. 6v o Fool's Winset / Ville (NaSe) 1.59,2 -- 02.01,2aly
9. 10v o Karkurannan Soturi / Shavo (NaSe) 1.59,2a -- 02.01,5aly
6v o Vó Cremlinss / Reija (Nase) 1.56,2a -- HLL

Ulkoasun & kuvan © Veikkalay 2007 (pientä muokkausta © Ellu)