Tervetuloa! Villit 17.4.2016


TULOKSET

Tervetuloa Saltan järjestämiin raveihin!
Mukana myös kuukausikilpa "Huhtikuun Hurja": Joka kuukausi siis yhdensarjalaisille hevosille on tarjolla suurempi rahainen lähtö. Alkuun juostaan osalähtöjä, joista eniten pisteitä saaneet pääsevät osallistumaan kuun lopussa järjestettävään finaaliin. Näihin lähtöihin otetaan vain 16 osallistujaa, joten yhdeltä omistajalta neljä hevosta vain tähän lähtöön.

Näissä raveissa ajetaan myös Hullun Äijän Tammakilvan -karsinnat. Osallistumaan pääsevät 4-5-vuotiaat suomenhevoset sekä 3-4-vuotiaat lämminveriset tammat. Karsintoja tullaan järjestämään kuun villeissä raveissa.

Ravit ovat villit ja noudatamme normaaleja sääntöjä.
Kilpailupäivä 17.4.2016. Viimeinen ilmoittautuminen 15.4.2016.
Tulokset arpoo arvontakone. Ajat annetaan maalaisjärjen mukaan.

Säännöt
-Lämminveriset 2-12v, kylmäveriset 3-15v ja ponit 3-18v. Monten alaikäraja lämminveriset ja ponit 4v ja kylmäveriset 5v.
-Ennätys oltava (siis koelähtö suoritettuna, poikkeuksena ponit).
-Ryhmäajo 12 osallistujaa, tasoitusajo 16 osallistujaa.
-Lähdössä vähintään neljä hevosta, jos vähemmän niin perutaan taikka yhdistetään lähimpään sarjaan, jos mahdollista.
-Yksi hevonen vain yhteen lähtöön päivässä.
-Yksi ohjastaja vain kerran yhdessä lähdössä ja voi ajaa kaikissa lähdöissä.
-Yhdeltä omistajalta korkeintaan neljä hevosta lähtöön (poikkeuksena villit -> rajattomasti).
-Peitsareita ja poneja saa ilmoittaa rajattomasti (jaetaan ennätyksien mukaan ryhmiin).
-Lähdöt jaetaan kahteen ryhmään (poikkeuksena villit -> rajattomasti).
-Kuukauden lähtöön vain neljä hevosta yhdeltä omistajalta. Lähtöön otetaan vain 16 valjakkoa

Ilmoittautuminen
-Viimeinen ilmopäivä 15.4.2016.
-Sähköpostiin saltan-vt[at]luukku.com otsikolla Ravit031
-Muotoon: Lähtö (rv) ikä skp nimi / ohjastaja (seura) enn. --
Huom! Järjestä hevoset hitaimmasta nopeimpaan


Lähdöt

Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m Kylmäveriset
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve

Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m Lämminveriset
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve
1. 2v t Tout Doit Brûler / Yrjö K (KeKa) -- 01.24,3ke Hyv. 50ve
2. 2v t Le Coup De Foudre / Anthonio K (KeKa) -- 01.24,5ke Hyv. 50ve

Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m Peitsarit
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve


Lähtö 1. Tasoitusajo 2100m Kylmäveriset (3v tulee oma sarja)
Palkinnot sarjojen mukaan alk.1200ve
Ryhmä 1. 3-vuotiaat
1. 3v o Narrilaivan Viihdyttäjä / Ville (NaSe) 43,3 -- 01.42,3ke 1200ve
2. 3v o Mårten / Anton (DuRa) 43,6ke -- 01.42,3ke 600ve
3. 3v t Blomgårdens Skönhet / Håkan (DuRa) 42,5ke -- 01.43,3ke 300ve
4. 3v t Vindbackes Synnöve / Lotta (DuRa) 42,1ke -- 01.44,2ke 200ve
5. 3v t Varning För Storm / Pernilla (DuRa) 55,6ke -- 01.44,4ke xx
6. 3v o Josvein / Joni (NaSe) 40,5 -- 01.45,2ke
7. 3v o Troll Pojke / Martin (DuRa) 36,2ake -- 01.45,4ke

Ryhmä 2.
1. 9v o Soldat Oscar / (NaSe) 26,2 -- 01.27,4ke 1800ve
2. 8v o Vekkulin Vallaton / Toni (NaSe) 27,3 -- 01.27,5ke xx 900ve
3. 7v t Narrilaivan Valtiatar / Taru (NaSe) 31,3a -- 01.28,5ke 450ve
4. 6v t Kekan Jaleesa / Yrjö K (KeKa) 27,3ke -- 01.29,5ke 225ve
5. 13v o A.D. Estellen Hilarius / Jessica (Adina) 26,1 -- 01.29,5ke 150ve
6. 7v t Narrilaivan Kalpeakasvo / Kalle (Nase) 26,6 -- 01.29,5ke x 150ve
7. 8v o Soldat Ronnie / Roni (NaSe) 26,9a -- 01.30,4ke 150ve
8. 6v t Ikikorven Kerttu / Kepa (NaSe) 29,1a -- 01.31,2ke 150ve
9. 8v t Popanpiina / Piia (Nase) 28,8a -- 01.31,4ke
10. 7v t Savun Camomilla / Milla (NaSe) 28,4 -- 01.32,4ke
11. 6v t Kekan Ilse / Matias A (KeKa) 27,5aly -- 01.33,3ke
12. 11v t Kekan Tiramisu / Hessi VR (KeKa) 27,1aly -- 01.33,5ke
13. 4v t Den Mörka Sida / Iiduski (DuRa) 35,4ake -- 01.33,5ke x
6v t Viritetty / Anni (NaSe) 29,4a -- HLL
13v t A.D. Helmin Hilma / Essi (Adina) 27,2 -- HLL
9v o Narrilaivan Lemmenloppu / Sampo (NaSe) 27,1 -- HPL

Ryhmä 3.
1. 9v t Scandic Prunella / Scandic C (HCT) 21,4ke -- 01.24,1ke x 2200ve
2. 10v t Adinan Adalmina / Jessi (Adina) 25,3 -- 01.24,3ke 1100ve
3. 9v t Scandic Karamelli / Scandic B (HCT) 22,3ke -- 01.24,4ke 550ve
4. 9v o Narrilaivan Qaa / Jukka (NaSe) 25,5 -- 01.24,4ke xx 275ve
5. 14v o Suolanen / Simo (Adina) 23,1 -- 01.26,2ke 200ve
6. 7v t Kekan Keisarinna / Anthonio K (KeKa) 25,4ake -- 01.26,2ke 200ve
7. 9v t Scandic Naminami / Scandic A (HCT) 23,4ke -- 01.26,5ke 200ve
8. 7v t Kekan Harhaoppi / Mika J (KeKa) 25,5ake -- 01.27,2ke x 200ve
9. 9v r Snillin Kinuski / Henri YK (KeKa) 23,5ake -- 01.27,3ke
10. 9v t Herkkujen Ystävä / Jennika M (KeKa) 25,1ake -- 01.27,3ke
11. 9v t Adinan Enni / Janna (Adina) 25,2 -- 01.27,5ke
12. 8v t Suklaafondue / Heli J (KeKa) 24,3ke -- 01.28,3ke
13. 9v o Scandic Miljoona Poika / Scandic E (HCT) 21,2ke -- 01.28,4ke
14. 9v o Scandic Lennokas Ville / Scandic D (HCT) 21,3aly -- 01.28,5ke
14v o Tukkajumala / Jannica (APR) 24,4 -- HLL

Lähtö 2. Tasoitusajo 1609m Peitsarit "Huhtikuun Hurja -osalähtö 2."
alle p.11,9aik. 6/16

6000ve - 3000ve - 1500ve - 750ve (- 450ve)
1. 5v t Unique Love / Amelie (Salta) p.09,5aly -- p.01.09,2ly 6000ve 10p
2. 5v o Infinite Courage / Henri YK (KeKa) p.10,1aly -- p.01.10,4ly x 3000ve 9p
3. 5v o Tharsis Zero / Anthonio K (KeKa) p.09,4aly -- p.01.10,5ly x 1500ve 8p
4. 5v o Mind Maker / Matti K (KeKa) p.09,9aly -- p.01.11,2ly 7p
5. 8v o Soul's Refrain / Ellu (Salta) p.08,9aly -- p.01.11,3ly 6p
6. 4v o Take A Flight / Yrjö K (KeKa) p.10,6aly -- p.01.11,3ly 5p

Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 4-5-vuotiaat Suomenhevostammat
"Hullun Äijän Tammakilpa -karsinta" 2/12

8000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
Rutiini!
1. 5v t Kekan Lempitytär / Anthonio K (KeKa) 30,3aly -- 01.30,1ake 4000ve Finaaliin
2. 5v t Narrilaivan Vaimoke / Minni (NaSe) 30,6a -- 01.30,5ake 2000ve Saanut jo paikan

Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m 3-4-vuotiaat Lämminveritammat
"Hullun Äijän Tammakilpa -karsinta" 2/12

8000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
Rutiini!
1. 3v t Wrong Side of Heaven / Iiduski (DuRa) 19,8ke -- 01.19,3ake x 4000ve Finaaliin
2. 3v t Holiday Kiss / Martin (DuRa) 20,2aly -- 01.19,4ake xx 2000ve Finaaliin

Lähtö 5. Tasoitusajo 2100m Lämminveriset (2v tulee oma sarja)
Palkinnot tulee sarjojen mukaan alk.1200ve
Ryhmä 1. 2-vuotiaat
1. 2v o Cannonball / Martin (DuRa) 21,6ke -- 01.21,2ke 1200ve
2. 2v t Flaming Fury / Håkan (DuRa) 22,1ke -- 01.21,5ke 600ve
3. 2v t Förtjusande Fru Frida / Anton (DuRa) 22,3ke -- 01.22,2ke x 300ve
4. 2v o Mar Dusk Je Petit Soleil / Iiduski (DuRa) 22,2ake -- 01.22,5ke
5. 2v t Honey Pie / Lotta (DuRa) 20,6ke -- 01.22,6ke

Ryhmä 2.
1. 5v o Totally Bonkers / Tanja (NaSe) 18,0 -- 01.17,5ke 1800ve
2. 5v t Nolwenn D'eux / Yrjö K (KeKa) 16,1ake -- 01.17,6ke x 900ve
3. 9v o Scandic Oh So Sinful / Scandic A (HCT) 15,4ke -- 01.17,6ke 450ve
4. 5v t Fool's Eleison / Elli (NaSe) 17,6 -- 01.18,3ke 225ve
5. 3v o Dancing With The Devil / Roxana (KiRa) 01.17,5aly -- 01.18,3ke 150ve
6. 4v o Lustiga Luca / Staffan (DuRa) 18,2ke -- 01.18,4ke xx
7. 3v o The Dancer Witouht Legs / Casmiro (KiRa) 01.18,1aly -- 01.19,3ke xx
8. 5v t L’Ardeur Du Feu / Anthonio K (KeKa) 16,2ly -- 01.19,4ke
4v t Salt n' Some Toxic Poison / Yasmira (KiRa) 01.16,3aly -- HLL
6v t Groupie Snilli / Palmira (KiRa) 01.15,4aly (m20,5ake) -- HLL

Ryhmä 3.
1. 9v o Creepy Tattoo / Tatu (NaSe) 12,5a -- 01.14,1ke 2200ve
2. 6v t Sacré Véronique / Henri YK (KeKa) 14,9aly -- 01.14,4ke 1100ve
3. 7v t Piece Of Cake / Heli J (KeKa) 13,3aly -- 01.14,5ke x 550ve
4. 5v t Grade Mon Amour / Pernilla (DuRa) 13,1ake -- 01.14,5ke 275ve
5. 5v t OR'Cutie Pie / Jennika M (KeKa) 14,4aly -- 01.14,5ke x 200ve
6. 8v o Matchbox Luned / Matti (NaSe) 15,0a -- 01.14,6ke xx
7. 7v t Hiss My Kiss / Saija A (KeKa) 15,2ake -- 01.14,6ke
8. 9v o Scandic Quickmick / Scandic B (HCT) 12,5ke -- 01.16,2ke x
6v r Rumble Jumble / Mika J (KeKa) 14,4aly -- HPL

Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m Peitsarit (2v tulee oma sarja)
Palkinnot tulee sarjojen mukaan alk.1200ve
Ryhmä 1. 2-vuotiaat
1. 2v o Get Ugly / Harald (KiRa) p.01.20,2aly -- p.01.19,2ake 1200ve
2. 2v o Chriminal Act / Harald (KiRa) p.01.21,3 -- p.01.19,3ake 600ve
3. 2v t Rainforce / Ellu (Salta) p.22,2ake -- p.01.20,2ake 300ve
4. 2v o Shall We Dance / Marco (Kira) p.01.08,5aly xx -- p.01.20,3ake
5. 2v t Curtain Call / Ramiro (KiRa) p.01.20,3 -- p.01.20,3ake

Ryhmä 2.
1. 4v o Lawless Earl / Harri K (KeKa) p.11,9aly -- p.01.15,4ake xx 1800ve
2. 3v t Drop Dead Cynical / Anthonio K (KeKa) p.17,8aly -- p.01.16,1ake x 900ve
3. 3v t Fortune Maker / Matti K (KeKa) p.15,8aly -- p.01.16,5ake 450ve
4. 5v t Lolita Agitator / Anna K (KeKa) p.12,0aly -- p.01.16,5ake 225ve
5. 4v o Deucalion One / Matias A (KeKa) p.12,6aly -- p.01.16,5ake xx
6. 3v o Zealous Duán / Henri YK (KeKa) p.17,4aly -- p.01.17,6ake
4v t Sua Sponte / Yrjö K (KeKa) p.12,1aly -- HLL

Ryhmä 3.
1. 5v t Preserved Rose / Hessi VR (KeKa) p.10,2aly -- p.01.12,2ake 2200ve
2. 4v t Villkiss Cyra / Anthonio K (KeKa) p.11,2aly -- p.01.12,3ake 1100ve
3. 4v o Thunderclap / Rickhard (KiRa) p.01.11,3aly -- p.01.12,6ake 550ve
4. 4v o Holiness Eldin / Mika J (KeKa) p.11,8aly -- p.01.13,4ake 275ve
5. 9v o Silver Cerberus / Yrjö K (KeKa) p.08,9aly -- p.01.14,2ake x
6. 5v t Fireseeker / Henri YK (KeKa) p.09,8aly -- p.01.14,5ake
7. 6v t Divine Conspiracy / Ida M (KeKa) p.10,0aly -- p.01.14,6ake

Lähtö 7. Tasoitusajo 1100m A-ponit (3v tulee oma sarja)
Palkinnot tulee sarjojen mukaan alk.80ve
Ryhmä 1. 3-vuotiaat
1. 3v t Lorelei v.d. Zanneshof / Lori (NaSe) ei enn. -- 03.27,2ly 80ve
2. 3v t Narrilaivan Heartsong / Hertta (NaSe) ei enn. -- 03.27,5ly 40ve
3. 3v o Gizmo v.d. Zanneshof / Ismo (NaSe) ei enn. -- 03.27,5ly 20ve
4. 3v t Narrilaivan Magdalena / Martta (NaSe) ei enn. -- 03.29,5ly
5. 3v t Mintje v.d. Zanneshof / Minttu (NaSe) ei enn. -- 03.29,5ly

Ryhmä 2.
1. 6v t Narrilaivan Aphrodite / Riitta (NaSe) 2.54,3 -- 02.57,2ly x 100ve
2. 7v o Wilmer CRE/ Shavo (NaSe) 2.52,4 -- 02.57,4ly 50ve
3. 6v o Blomsterängs Einar / Loretta (DuRa) 03.02,6maly -- 02.57,6ly 30ve
4. 6v o Narrilaivan Vilhelmo / Vili (NaSe) 2.52,2 -- 02.58,4ly 20ve
5. 6v t Narrilaivan Suvituli / Tuuli (NaSe) 2.56,4x -- 02.59,3ly 10ve
6. 9v t Magic Ghost AD / Ghost (Adina) 3.10,3 -- 02.59,6ly x 10ve
7. 8v o Narrilaivan Tardis / Amy (NaSe) 2.51,0a -- 03.00,2ly 10ve
8. 8v o Narrilaivan Darius / Ronja (NaSe) 2.53,3a -- 03.00,3ly 10ve
9. 5v t Blomsterängs Victoria / Larissa (DuRa) 03.01,3maly -- 03.00,3ly xx
10. 8v o Narrilaivan Verneri / Niko (NaSe) 2.52,0a -- 03.00,5ly x
11. 6v t Narrilaivan Leidina / Leena (NaSe) 2.53,1 -- 03.03,2ly
12. 7v t Sumusilmun Charlotta / Lotta (NaSe) 2.55,6 -- 03.03,2ly xx
13. 11v t A.D. Lotta's Last Princess / Petunia (Adina) 3.13,2 -- 03.03,3ly
14. 15v o A.D. Dazzling Charm / Charly (Adina) 3.09,7 -- 03.05,3ly
15. 9v o Capri's Alexander AD / Alex (Adina) 3.16,4 -- 03.05,4ly x
16. 6v o A.D. Panda / Peppi (Adina) 3.09,3 -- 03.05,6ly

Ryhmä 3.
1. 12v t Narrilaivan Lucy / Leila (NaSe) 2.34,3a -- 02.40,2ly 120ve
2. 8v o Narrilaivan Peikkokuningas / Topi (NaSe) 2.37,5 -- 02.43,3ly xx 60ve
3. 8v t Narrilaivan Diana / Iina (NaSe) 2.48,9 -- 02.43,3ly x 40ve
4. 11v o Narrilaivan Jörö / Jere (NaSe) 2.33,3a-- 02.44,2ly 30ve
5. 8v t Narrilaivan Liitäjä / Lissu (NaSe) 2.50,5a -- 02.44,4ly 20ve
6. 8v o Narrilaivan Wompatti / Matti (NaSe) 2.40,2 -- 02.45,1ly xx 20ve
7. 8v t Narrilaivan Tilda / Gilda (NaSe) 2.50,2 -- 02.45,6ly
8. 11v t Narrilaivan Vilkas / Ville (NaSe) 2.37,4 -- 02.46,4ly x
9. 8v t Narrilaivan Åvanna / Janna (NaSe) 2.41,0a -- 02.47,5ly x
10. 11v o Narrilaivan Goblin / Lenni (NaSe) 2.36,1a -- 02.48,4ly
11. 11v o Narrilaivan Mörrimies / Maiju (NaSe) 2.32,8a -- 02.48,6ly x
11v o Narrilaivan Nuhteeton / Niko (NaSe) 2.43,3a -- HLL

Ryhmä 4.
1. 17v o Narrilaivan Fiina / Riina (NaSe) 2.15,8a -- 02.29,3ly 140ve
2. 14v o Narrilaivan Lumoava / Leena (NaSe) 2.22,6a -- 02.30,6ly 70ve
3. 13v o Narrilaivan Ikaros / Ikke (NaSe) 2.30,6 -- 02.31,3ly 50ve
4. 11v o Peikon Poikanen / Pekko (NaSe) 2.31,5a -- 02.32,3ly x 40ve
5. 13v o Narrilaivan Splinter / Tero (NaSe) 2.32,2a -- 02.33,4ly 30ve
6. 13v o Narrilaivan Rubert / Roni (NaSe) 2.30,2 -- 02.33,5ly 30ve
7. 14v o Narrilaivan Daimon / Mona (NaSe) 2.30,5 -- 02.34,2ly x
8. 11v t Narrilaivan Lystikäs / Lyyli (NaSe) 2.30,5a-- 02.34,4ly x
9. 13v t Narrilaivan Rhiannon / Annie (NaSe) 2.31,3 -- 02.35,2ly x
11v t Frenzy v.d. Bjeevmk / Amanda (NaSe) 2.31,1a -- HML7
14v o Narrilaivan Garro / Kari (NaSe) 2.19,3a -- HLL

Lähtö 8. Tasoitusajo 1100m B-ponit (3v tulee oma sarja)
Palkinnot tulee sarjojen mukaan alk.80ve
Ryhmä 1.
1. 6v t Cilla NRL / Silja (NaSe) 2.19,8a -- 02.22,5ly 100ve
2. 6v t Britt Astrid / Aada (NaSe) 2.24,1a -- 02.23,1ly xx 50ve
3. 6v t Rio Rita NRL / Reetta (NaSe) 2.22,2 -- 02.24,3ly xx 30ve
4. 6v t Rhonda NRL / Ronja (NaSe) 2.20,4 -- 02.24,4ly x 20ve
5. 16v o A.D. Sarantino / Tino (Adina) 2.18,3 -- 02.25,2ly 10ve
6. 6v o Ønsk Morten / Mortti (NaSe) 2.22,2 -- 02.25,5ly 10ve
7. 6v t Ønsk Dagrun / Taija (NaSe) 2.22,4 -- 02.25,6ly 10ve
8. 8v o Quizle / Pusu (Adina) 2.18,3 -- 02.26,5ly 10ve
9. 6v t Mirella NRL / Milla (NaSe) 2.22,3a -- 02.26,5ly
10. 6v t Ønsk Thyra / Tiia (NaSe) 2.18,6a -- 02.27,3ly x
11. 6v o Verdandi Narr / Verneri (NaSe) 2.18,4a -- 02.27,4ly
12. 10v o Helkan Hessu KS / (Adina) 2.18,4 -- 02.27,5ly
13. 6v o Ønsk Snorre / Simo (NaSe) 2.20,4a -- 02.27,6ly
14. 16v t A.D. Let Me Win / Victor (KiRa) 02.24,4 -- 02.28,1ly
15. 5v o Fire Heart / Shakira (KiRa) 02.31,5ly -- 02.29,3ly
7v o Sugar Sorrow AD / Sorrow (Adina) 2.19,3 -- HLL

Ryhmä 2.
1. 8v o Edgar Narr / Esko (NaSe) 2.08,3a -- 02.15,5ly x 120ve
2. 8v t Citronfjäril B / Iina (NaSe) 2.07,5a -- 02.15,6ly 60ve
3. 8v t Friida Narr / Riia (NaSe) 2.10,4a -- 02.15,6ly xx 40ve
4. 12v t Tea Dagmar / Terhi (NaSe) 2.10,2a -- 02.16,3ly x 30ve
5. 6v t Cresendo's Heija / Hellu (NaSe) 2.17,2a -- 02.16,5ly xx 20ve
6. 15v o Metsäpirtin Charlie / Charly (Adina) 2.18,2 -- 02.16,5ly 20ve
7. 12v o Gunnar Jarl / Jani (NaSe) 2.10,1 -- 02.16,5ly xx 20ve
8. 8v t Nasrin Arya / Shavo (NaSe) 2.12,1a -- 02.17,2ly 20ve
9. 11v t Niloufar Parisa / Pia (NaSe) 2.08,9 -- 02.17,5ly x
10. 6v t Veronika Narr / Veera (NaSe) 2.15,9a -- 02.18,5ly
11. 8v t Eowyn Narr / Oona (NaSe) 2.08,4a-- 02.18,5ly
12. 8v o Fracture NRL / Reetta (NaSe) 2.13,4a -- 02.20,4ly
13. 8v o Aken Troller / Leo (NaSe) 2.10,4a -- 02.20,5ly
14. 6v t Ønsk Magda / Mallu (NaSe) 2.15,2a -- 02.21,3ly xx
17v t A.D. Ocean Yana / Yesica (KiRa) 02.18,2 -- HLL
6v o Ønsk Halldor / Halla (NaSe) 2.17,4a -- HLL

Ryhmä 3.
1. 8v t La Snow Faye / Eija (NaSe) 2.00,5a -- 02.02,4ly 140ve
2. 8v t Nasrin Kayle / Siina (NaSe) 2.04,5 -- 02.02,5ly 70ve
3. 9v t Nasrin Soraya / Tanja (Nase) 1.59,6a -- 02.02,5ly 50ve
4. 12v t Mirith Wendy / Venla (NaSe) 2.05,3 -- 02.04,2ly 40ve
5. 9v o Nasrin Roshan / Ronja (NaSe) 2.01,5a -- 02.05,2ly x 30ve
6. 8v o Nasrin Jamshed / Jani (NaSe) 2.01,4a -- 02.05,2ly xx 30ve
7. 8v o Ferdinand Narr / Niilo (NaSe) 2.00,5a -- 02.05,3ly 30ve
8. 12v o Freyr Odin / Reetu (NaSe) 2.04,2a -- 02.05,3ly xx 30ve
9. 8v t Tundra Narr / Tiina (NaSe) 2.05,6a -- 02.05,5ly
10. 8v t Nasrin Soraka / Sonja (NaSe) 2.02,1 -- 02.06,3ly x
11. 8v t Aicha Narr / Anni (NaSe) 2.04,6a -- 02.06,3ly
12. 8v o Fool's Spyro / Sirja (NaSe) 2.06,5a -- 02.06,5ly
13. 8v o Nasrin Omar / Jenna (NaSe) 2.04,2a -- 02.07,2ly
14. 8v t Anastasia Narr / Stella (NaSe) 2.01,4a -- 02.07,3ly
15. 9v o Nasrin Khalil / Lilja (NaSe) 1.59,4 -- 02.07,4ly xx
11v o Heydar Omid / Heta (NaSe) 2.00,4a -- HML5

Ryhmä 4.
1. 10v o Toy's Bangarang / Pate (NaSe) 1.55,3a -- 01.51,2ly x 160ve
2. 8v o Fool's Winset / Ville (NaSe) 1.54,4a -- 01.51,2ly 80ve
3. 12v o Karkurannan Soturi / Shavo (NaSe) 1.53,3a -- 01.51,3ly x 60ve
4. 16v o Gul Shariyar/ Ari (NaSe) 48,1 -- 01.54,2ly 50ve
5. 8v o Vó Cremlinss / Reija (Nase) 1.55,3a -- 01.54,2ly 40ve
6. 10v t Janette NRL / Janni (NaSe) 58,2 -- 01.54,4ly x 40ve
7. 13v t Toy's Pernilla / Petra (NaSe) 47,4 -- 01.55,1ly 40ve
8. 12v o Nörde NRL / Harri (NaSe) 1.53,4a -- 01.55,3ly
9. 9v t Nasrin Ghaliya / Kalle (NaSe) 1.59,0a -- 01.55,3ly
10. 16v o Fool's Eadbhárd / Eetu (NaSe) 50,6a -- 01.56,4ly xx
11. 12v o Toy's Casanova / Nipa (NaSe) 50,2a -- 01.56,5ly
12. 10v t Lin Tove / Leena (NaSe) 58,4 -- 01.56,5ly
13. 13v t Daniella NRL / Ella (NaSe) 48,6 -- 01.57,3ly

Ryhmä 5.
1. 16v t Shoreh Niloofar / Niilo (NaSe) 42,3a -- 01.44,1ly x 180ve
2. 16v t Elvira Luned / Viola (NaSe) 43,4 -- 01.44,6ly 90ve
3. 17v o Travis Luned / Vihtori (NaSe) 43,1a -- 01.45,1ly 70ve
4. 16v o Payam Kaveh / Paavo (NaSe) 47,0a -- 01.45,1ly 60ve
5. 14v o Thor Luned / Tori (NaSe) 42,1a -- 01.45,3ly xx 50ve
6. 16v t Gulbahar Zareen / Reetta (NaSe) 44,1a -- 01.45,5ly 50ve
7. 17v t Sweet Stockholm / Hilla (NaSe) 45,5 -- 01.46,5ly
8. 16v t Mahin Choncheh / Malla (NaSe) 45,4 -- 01.48,3ly
9. 16v t Elaheh Shabnam / Sari (NaSe) 44,1a -- 01.48,4ly
10. 16v o Halvor Jørn / Halla (NaSe) 47,4a -- 01.49,2ly xx
11. 16v o Sher Shahnaz / Saku (NaSe) 45,1a -- 01.49,3ly
12. 13v t Yolanda NRL / Nanda (NaSe) 1.47,3 -- 01.49,5ly

Ulkoasun & kuvan © Veikkalay 2007 (pientä muokkausta © Ellu)