VRER ravit 10.9.2016

TULOKSET
Tervetuloa Saltan järjestämiin raveihin!

Ravit ovat VRER:n alaiset ja noudatamme heidän sääntöjä. Ravit järjestetään 10.9.2016 ja viimeinen ilmoittautuminen on 9.9.2016
Tulokset arpoo arvontakone. Ajat annetaan maalaisjärjen mukaan.

Säännöt
-Lv ja peitsarit 2-12v, kv 3-15v ja ponit 3-18v. Monten alaikäraja lv ja ponit 4v ja kv 5v.
-Ennätys oltava (siis koelähtö suoritettuna, poikkeuksena ponit).
-Lv ja peitsarit 2v sekä kv ja ponit 3v vain omiin lähtöihin.
-Ryhmäajo 12 osallistujaa, tasoitusajo 16 osallistujaa.
-Lähdössä vähintään neljä hevosta, jos vähemmän niin perutaan taikka yhdistetään lähimpään sarjaan, jos mahdollista tai juostaan rutiinina.
-Yksi hevonen vain yhteen lähtöön päivässä.
-Yksi ohjastaja vain kerran yhdessä lähdössä ja voi ajaa kaikissa lähdöissä.
-Yhdeltä omistajalta korkeintaan neljä hevosta lähtöön (poikkeuksena villit -> rajattomasti).
-Peitsareita ja poneja saa ilmoittaa rajattomasti (jaetaan ennätyksien mukaan ryhmiin).
-Lähdöt jaetaan ryhmiin tarpeen vaatiessa

Ilmoittautuminen
-Osallistua voi, kun kutsu näkyy VRERn kalenterissa
-Viimeinen ilmopäivä 9.9.2016.
-Sähköpostiin saltan-vt[at]luukku.com otsikolla Ravit062
-Muotoon: Lähtö (rv) ikä skp nimi / ohjastaja (seura) enn. --



Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m Lämminveriset 2v sekä ennätyksettömät
1000ve - 600ve - 400ve - 200ve (- 100ve)
Ryhmä 1.
1. 2v t Your Betrayal / Casper (KiRa) 01.19,3ake -- 01.21,3aly x 1000ve
2. 2v o Euro / Caspar (KiRa) 01.19,1aly -- 01.21,3aly 600ve
3. 2v o Commander Snilli / (SnRa) ei enn. -- 01.21,3aly 400ve
4. 2v o Radical Romance / Timo (RRT) 24,3 -- 01.21,6aly 200ve
5. 2v t Peony Burn / Bertel (Team Ninitra) ei enn. -- 01.22,4aly 100ve
6. 2v o Lee Péché / (SnRa) ei enn. -- 01.22,5aly
7. 2v t Sweetheart Snilli / (SnRa) 18,5 -- 01.23,5aly x
8. 2v o Demonic Foxy / Spookiness (RDT) 24,5ke -- 01.23,5aly
2v o Beachcomber Foxy / Ragnar (Team Ninitra) ei enn. -- HPL

Ryhmä 2.
1. 2v t Evidence Foxy / Eetu (RRT) 22,0 -- 01.22,1aly 1000ve
2. 2v o Satané Placide / Susan (RRT) 24,2 -- 01.22,2aly 600ve
3. 2v o Benjamin Snilli / (SnRa) ei enn. -- 01.22,3aly 400ve
4. 2v o Supreme Xerxes / Anthonio K (KeKa) 25,0ke (kl) -- 01.22,4aly 200ve
5. 2v o Bennet Cram! / Laura (RDT) 23,7ke -- 01.23,2aly x 100ve
6. 2v t Labyrinth Foxy / Anders (Team Ninitra) ei enn. -- 01.23,3aly
7. 2v t OR'Arctic Alaska / Tinu (BUG) 19,4aly x -- 01.23,4aly
8. 2v o Heracles d'Athée / Ida (Team Ninitra) ei enn. -- 01.24,2aly
9. 2v o Hexfire / Jasper (KiRa) 01.18,2ke x -- 01.24,6aly xx


Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m Lämminveriset 20,0 ja hitaammat
1400ve - 1000ve - 700ve - 350ve (- 150ve)
Siirretty lähtöön 3
3v t Coral Foxy / Raimo (RRT) 20,9a --


Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m Lämminveriset 17,0-19,9aik.
1600ve - 1200ve - 800ve - 400ve (- 200ve)
Ryhmä 1.
1. 3v t Candy Crusher / JP (BUG) 17,5aly -- 01.17,4aly 1600ve
2. 6v t Cream Coffee / (SnRa) 17,1a -- 01.17,4aly 1200ve
3. 3v o Copyright / (SnRa) 17,7 -- 01.18,3aly 800ve
4. 3v t Venetian Red / Heli (Team Ninitra) 18,2a -- 01.18,3aly xx 400ve
5. 7v t Gilded Wings / Emma (Aghast) 19,2aly -- 01.18,5aly x
6. 3v t Coral Foxy / Raimo (RRT) 20,9a -- 01.19,1aly
7. 3v o Big Precious Rus / Tinu (BUG) 18,0aly -- 01.19,6aly
4v o Grant Snilli / (SnRa) 17,0a -- HML3

Ryhmä 2.
1. 3v o Radical Insomnia / Anna (RDT) 17,3ake -- 01.17,5aly 1600ve
2. 3v t Radical Perfection / Spookiness (RDT) 19,2aly -- 01.18,1aly 1200ve
3. 3v o Simpleliesrbest / Valfrid (Team Ninitra) 17,1a -- 01.18,1aly 800ve
4. 3v o Foxpress Snilli / Laura (RDT) 18,4aly -- 01.18,1aly xx 400ve
5. 3v o Prosper Rewa / Kaisa (BUG) 18,2aly -- 01.18,2aly
6. 8v t In My Mind / Emmi (RDT) 17,1ake -- 01.19,4aly x
7. 3v t Sixtine Rewa / Jussi (BUG) 17,8aly -- 01.19,5aly


Lähtö 4. Ryhmäajo 1609m Lämminveriset 14,0-16,9aik.
1800ve - 1300ve - 900ve - 450ve (- 250ve)
Ryhmä 1.
1. 7v t My Aberystwyth / Jake (Aghast) 15,5ake -- 01.15,3aly 1800ve
2. 4v t Lava / Leopold (Team Ninitra) 15,6 -- 01.15,3aly 1300ve
3. 4v o Blackhawk Snilli / (SnRa) 15,4a -- 01.16,1aly 900ve
4. 4v o Bulletproof Burn / Sylve (Team Ninitra) 16,2 -- 01.16,6aly 450ve
5. 6v o Frankie Four Hooves / Urmas (Team Ninitra) 14,3a -- 01.16,6aly 250ve
6. 7v t Petra Loisto / Laura (RDT) 16,4ake -- 01.17,1aly 250ve
7. 4v t Vivid Swan / Veikko (RRT) 14,3a -- 01.17,2aly x
8. 5v o Grat Dalton Foxy / Ilmari (RRT) 14,2a -- 01.17,2aly
9. 3v t Lorem Ipsum BUG / Kaisa (BUG) 16,6ake -- 01.17,3aly
10. 3v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 14,9a -- 01.17,4aly
3v o Kipin Kapin Häpätihää / Kati 15,8aly -- HPL
3v o Dust Devil Cram! / JP (BUG) 16,5ake -- HPL

Ryhmä 2.
1. 7v t OR'Paranormal Princess / Casper (KiRa) 01.14,4aly -- 01.14,1aly 1800ve
2. 4v t Warbird Foxy / Elena (RRT) 14,1a -- 01.14,3aly x 1300ve
3. 4v o Demogoblin Foxy / Taavi (RRT) 15,0a -- 01.14,4aly 900ve
4. 5v t Raging Speed / (SnRa) 14,2a -- 01.14,6aly 450ve
5. 6v o Beau Blue / Maksim (Team Ninitra) 14,1a -- 01.16,3aly 250ve
6. 5v o Noblesse Oblige / Yrjö K (KeKa) 15,0aly -- 01.16,4aly x 250ve
7. 8v o Echoes of the Past / Ada (Aghast) 14,7aly -- 01.16,4aly
8. 4v o Radical Razorblade / Anna (RDT) 16,4ake -- 01.16,5aly x
9. 5v t Kislyi Lyudmila / Hessi VR (KeKa) 16,0aly -- 01.17,2aly
10. 7v t Nightbird Loisto / Spookiness (RDT) 16,5ake -- 01.17,5aly
11. 4v t Velocity Foxy / Emmi (RDT) 16,0aly -- 01.17,6aly
8v o Gambler Snilli / (SnRa) 14,1a -- HLL


Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m Lämminveriset 12,0-13,9aik.
2000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve (- 300ve)
Ryhmä 1.
1. 6v t Verona Win / Magnhild (Team Ninitra) 13,3a -- 01.13,2aly xx 2000ve
2. 5v t Graceful Snilli / (SnRa) 13,4a -- 01.13,3aly 1500ve
3. 5v o Dance with the Devil / Jasper (KiRa) 01.13,5ake -- 01.14,2aly xx 1000ve
4. 8v o Advocate Majority / Spookiness (RDT) 12,7aly -- 01.14,4aly x 500ve
5. 5v o Satané Piers / (SnRa) 13,4a -- 01.14,4aly 300ve

6. 7v t OR'Cutie Pie / Julia A (KeKa) 13,2aly -- 01.14,6aly
7. 8v o Minotaure d'Athée / Edgar (Team Ninitra) 13,5a -- 01.15,2aly xx
8. 6v o Relentless Renegade RC / Anni (RRT) 13,3a -- 01.15,4aly x
9. 7v o Qui Vivra Verra / Matti K (KeKa) 12,5aly -- 01.15,5aly xx
10. 7v t L’Ardeur Du Feu / Yrjö K (KeKa) 13,3ke -- 01.15,5aly

Ryhmä 2.
1. 11v t Kissmeralda Foxy / Taavi (RRT) 12,2a -- 01.13,2aly 2000ve
2. 10v t Ledjanoi / Kaisa (Trullis) 13,4ke x -- 01.13,3aly 1500ve
3. 5v t Imperia Snilli / (SnRa) 13,2a -- 01.13,4aly 1000ve
4. 9v o Firecracker Snilli / (SnRa) 13,2a -- 01.14,1aly x 500ve
5. 5v o The Dancer Without Legs / Casper (KiRa) 01.12,3ke -- 01.14,3aly x 300ve
6. 6v r Chocolate Bar Duán / Saija A (KeKa) 12,2aly -- 01.15,1aly
7. 8v t Ames Spectre / Sulo (RRT) 12,2 -- 01.15,3aly x
8. 6v o Nikita / Tinu (BUG) 13,5ke -- 01.15,3aly x
9. 8v o Yves de Staël / Heimo (RRT) 12,3a -- 01.15,4aly


Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m Lämminveriset 11,9 ja nopeammat
2400ve - 2200ve - 1100ve - 550ve (- 350ve)
Ajettu tasoitusajona!
1. 10v o Johnwise Foxy / Arto (RRT) 11,1a -- 01.13,3ly 2400ve
2. 8v o Blue Cameron Snilli / (SnRa) 11,4a -- 01.13,5ly 2200ve
3. 8v t Warlordess Xelia / Anthonio K (KeKa) 10,5aly -- 01.13,6ly 1100ve
4. 8v o Valentino / Casper (KiRa) 01.11,2aly -- 01.13,6ly 550ve
5. 7v o Yesterday Snilli / (SnRa) 11,4a -- 01.14,3ly 350ve
6. 8v o Fairytale's Northman / Ove (Team Ninitra) 11,0a -- 01.14,4ly 350ve
7. 10v o Pennywise / Peetu (RRT) 11,2a -- 01.14,4ly 350ve
8. 11v o Victorious Upland / (SnRa) 11,2a -- 01.14,5ly xx
9. 9v t Piece Of Cake / Julia A (KeKa) 11,9aly -- 01.15,1ly
10. 12v t Lies Kind / Tierra (Stra) 10,9aly -- 01.15,1ly xx
11. 11v t Cinnabar Smoke / Nea (RRT) 11,3a -- 01.15,5ly x
12. 12v t My Cherié / Oliver (RRT) 11,0a -- 01.15,5ly
10v t Flawless Snilli / (SnRa) 11,2a -- HLL


Lähtö 7. Ryhmäajo 1609m Lämminveriset monté, 4v+
1800ve - 1200ve - 850ve - 450ve (- 250ve)
Ajettu tasoitusajona!
1. 5v o Ripper Pomp / Lucia (Team Ninitra) m17,5 -- 01.17,2mly 1800ve
2. 7v r KLP Katorznik / Hedda (Team Ninitra) m16,8 -- 01.17,4mly 1200ve
3. 8v r Rumble Jumble / Saija A (KeKa) 12,8aly (m15,1ke) -- 01.17,5mly xx 850ve
4. 5v t Jillaroox / Laura (RDT) 15,4ake (21,0maly) -- 01.17,5mly 450ve
5. 6v t Calista Foxy / Henni (RRT) 15,2a (m15,5a) -- 01.17,6mly 250ve
6. 6v o Thaddée Duán / Anna K (KeKa) 14,8aly (m18,1ake) -- 01.17,6mly 250ve
7. 7v t Nolwenn D'eux / Julia A (KeKa) 13,2ke (m17,1ke) -- 01.18,3mly x 250ve
8. 7v t L’Ardeur Du Feu / Hessi VR (KeKa) 13,3ke (m16,5ke) -- 01.18,4mly 250ve
9. 9v t Fuchsia Smoke / Alexandra (RRT) 12,1 (m17,3a) -- 01.19,5mly
10. 11v t Rhonda Foxy / Henni (RRT) 11,2a (m16,2) -- 01.19,6mly
11. 7v t Ames Spectre / Sulo (RRT) 12,2 (m16,8a) -- 01.20,1mly
12. 5v o OR'Aspirin Damage / Spookiness (RDT) 16,0ke (19,0maly) -- 01.20,6mly
8v t Zar Chil Yel / Emmi (RDT) 15,1ake (18,3mke) -- HML6
7v o Little Rocke / Anna (RDT) 15,2maly -- HPL
5v t Meredith Pomp / Isak (Team Ninitra) m17,3 -- HLL


Lähtö 8. Ryhmäajo 1609m Peitsarit monté, 4v+
1800ve - 1200ve - 850ve - 450ve (- 250ve)
PERUTTU


Lähtö 9. Ryhmäajo 1609m Peitsarit (2v tulee oma sarja)
1000ve - 600ve - 400ve - 200ve (- 100ve)
1400ve - 1000ve - 700ve - 350ve (- 150ve)
1600ve - 1200ve - 800ve - 400ve (- 200ve)
1800ve - 1300ve - 900ve - 450ve (- 250ve)
2000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve (- 300ve)
2400ve - 2200ve - 1100ve - 550ve (- 350ve)
Ryhmä 1. Rutiini
1. 2v t Magearna Snilli / (SnRa) p.18,5a -- p.01.18,4aly x 200ve
2. 2v o Yaguar Snilli / (SnRa) p.18,8a -- p.01.19,3aly 100ve

Ryhmä 2.
1. 3v t Inquisitively Duán / Yrjänä K (KeKa) p.12,4aly -- p.01.11,3aly x 1800ve
2. 5v o Zealous Duán / Faker (KeKa) p.11,0aly -- p.01.11,3aly 1300ve
3. 4v o Abysmal Prince / Anthonio K (KeKa) p.10,9aly -- p.01.11,3aly 900ve
4. 3v t Aberrant Riddle / Mika J (KeKa) p.13,0aly -- p.01.11,5aly 450ve
5. 4v t Xochiquetzal / Ida M (KeKa) p.10,3aly -- p.01.11,6aly 250ve
6. 3v t Indictment / Hessi VR (KeKa) p.13,3aly -- p.01.12,5aly x 250ve
7. 3v o Menace Of Vanity / Matias A (KeKa) p.15,6aly -- p.01.12,5aly x
8. 4v t One-Sided Love / Anna K (KeKa) p.10,4aly -- p.01.12,6aly
9. 3v o Disaster Armor / Matti K (KeKa) p.11,4aly -- p.01.13,1aly
10. 5v t Fortune Maker / Henri YK (KeKa) p.11,0aly -- p.01.13,4aly
11. 5v t Elysiumnia Two / xPeke (KeKa) p.11,4aly -- p.01.13,4aly x
12. 4v o Miracle Flight / Marko S (KeKa) p.11,1aly -- p.01.13,4aly

Ryhmä 3.
1. 4v o Caesarion Cyra / Yrjö K (KeKa) p.10,2aly -- p.01.10,5aly 2000ve
2. 6v t Villkiss Cyra / Matti K (KeKa) p.08,9aly -- p.01.10,5aly xx 1500ve
3. 5v o Kingdomless Prince / Hessi VR (KeKa) p.09,1aly -- p.01.11,1aly xx 1000ve
4. 5v t Celebration Snilli / (SnRa) p.09,4a -- p.01.11,2aly 500ve
5. 4v o Sugar Hustle / Harri K (KeKa) p.09,8aly -- p.01.11,2aly x
6. 6v t Sua Sponte / Mika J (KeKa) p.09,1aly -- p.01.11,2aly x
7. 5v t Drop Dead Cynical / Matias A (KeKa) p.09,3aly -- p.01.11,2aly x
8. 5v o Dragonstorm Depac / Yrjänä K (KeKa) p.09,0aly -- p.01.12,3aly

Ryhmä 4.
1. 5v o Get Ugly / Casper (KiRa) p.01.08,6ke -- p.01.09,2aly xx 2400ve
2. 6v o Take A Flight / Anthonio K (KeKa) p.08,7aly -- p.01.09,2aly 2200ve
3. 9v o Flamehunter / (SnRa) p.08,0a -- p.01.09,4aly xx 1100ve
4. 7v o Tharsis Zero / Yrjö K (KeKa) p.08,4aly -- p.01.10,2aly 550ve
5. 7v o Mind Maker / Henri YK (KeKa) p.08,7aly -- p.01.10,3aly
6. 8v o Rebellion Roar / (SnRa) p.08,8a -- p.01.10,5aly
8v t MF Oligonice / (StRa) p. 08,2aly -- HLL

Ulkoasun © Veikkalay 2009, muokkaus © Ellu » Sivun alkuun