Syyskuun villit ravit

Tervetuloa Saltan järjestämiin raveihin!
Mukana myös kuukausikilpa "Syyskuun Symppis": Joka kuukausi siis yhdensarjalaisille hevosille on tarjolla suurempi rahainen lähtö. Alkuun juostaan osalähtöjä, joista eniten pisteitä saaneet pääsevät osallistumaan kuun lopussa järjestettävään finaaliin. Näihin lähtöihin otetaan vain 16 osallistujaa, joten yhdeltä omistajalta neljä hevosta vain tähän lähtöön.

Ravit ovat villit ja noudatamme normaaleja sääntöjä. Tällä kertaa yhdellä viestillä osallistuu viisiin raveihin.
Kilpailupäivät ovat 11.9.2016, 14.9.2016, 18.9.2016, 25.9.2016 ja 30.9.2016.
Ravien tulokset tulevat omille sivuille: ravit063.html, ravit064.html, ravit065.html, ravit066.html ja ravit067.html.
Tulokset arpoo arvontakone.

Säännöt
-Lämminveriset 2-12v, kylmäveriset 3-15v ja ponit 3-18v. Monten alaikäraja lämminveriset ja ponit 4v ja kylmäveriset 5v.
-Ennätys oltava (siis koelähtö suoritettuna, poikkeuksena ponit).
-Ryhmäajo 12 osallistujaa, tasoitusajo 16 osallistujaa.
-Lähdössä vähintään neljä hevosta, jos vähemmän niin perutaan taikka yhdistetään lähimpään sarjaan, jos mahdollista tai juostaan rutiinina.
-Yksi hevonen vain yhteen lähtöön päivässä.
-Yksi ohjastaja vain kerran yhdessä lähdössä ja voi ajaa kaikissa lähdöissä.
-Yhdeltä omistajalta korkeintaan neljä hevosta lähtöön (poikkeuksena villit -> rajattomasti).
-Peitsareita ja poneja saa ilmoittaa rajattomasti (jaetaan ennätyksien mukaan ryhmiin).
-Lähdöt jaetaan kahteen ryhmään (poikkeuksena villit -> rajattomasti).
-Kuukauden lähtöön vain neljä hevosta yhdeltä omistajalta. Lähtöön otetaan vain 16 valjakkoa

Ilmoittautuminen
-Ilmoittautua saa niin pitkään kunnes tulokset tulevat
-Sähköpostiin saltan-vt[at]luukku.com otsikolla "Syyskuun villit" tai ravien päivämäärällä
-Muotoon: Lähtö (rv) ikä skp nimi / ohjastaja (seura) enn. --
Huom! Järjestä hevoset hitaimmasta nopeimpaan


TULOKSET 11.9.2016 -> TULOKSET 14.9.2016 -> TULOKSET 18.9.2016 -> TULOKSET 25.9.2016 -> TULOKSET 30.9.2016

Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m Kylmäveriset
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve

Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m Lämminveriset
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve

Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m Peitsarit
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve



Lähtö 1. Tasoitusajo 2100m Kylmäveriset (3v tulee oma sarja)
Palkinnot sarjojen mukaan alk.1200ve
Ryhmä 1. Rutiini
1. 3v t K. Kiran Lento / Jani (Duo) ei enn -- 01.45,2ke 200ve
2. 3v o K. Pirme Poju / Kari (Duo) ei enn -- 01.45,6ke xx 100ve


Ryhmä 2.
1. 4v o Sumu / Sipi (Liidon) enn. 35,1aly -- 01.33,1ke 1800ve
2. 4v o P.R. Mörkö / Shady (HCT) enn. 35,8aly -- 01.34,3ke 900ve
3. 4v o Vimpeli / Teuvo (Liidon) enn. 38,2aly -- 01.34,4ke 600ve
4. 4v o Lennokas Lennart / Pekka (Liidon) enn. 35,6aly -- 01.34,4ke x 300ve
5. 4v t Hillaliina / Keijo (Liidon) enn. 37,4ke -- 01.34,4ke 100ve
6. 4v t Sirpan Särö / Matti (Liidon) enn. 35,4aly -- 01.35,2ke
7. 7v t Silveriina / Garet (DAE) 35,4aly -- 01.35,4ke
8. 4v t Karolin Taltta / Emilia (Duo) 35,4 -- 01.35,6ke
9. 4v t Tirppa / Sami (Liidon) enn. 35,0aly -- 01.36,2ke xx
10. 4v t K. Pimun Aamu / Jorma (Duo) 34,4 -- 01.36,4ke xx

Ryhmä 3.
1. 6v r Maiharin Mahti / Nina (Duo) 27,5 -- 01.26,2ke 2200ve
2. 12v o Lentävä Leijona / Henri YK (KeKa) 20,8aly -- 01.26,4ke x 1100ve
3. 7v o Vauhdin Tähti / Alpo (Duo) 28,3 -- 01.26,5ke 800ve
4. 7v r Taksoiva Timppa / Jani (Duo) 27,3 -- 01.26,5ke 400ve
5. 5v o Nulikka Veikko / Kalle (Duo) 28,5 -- 01.27,2ke x 200ve
6. 6v o Visu Viuhu / Kari (Duo) 26,5 -- 01.27,4ke
7. 9v t Kekan Harhaoppi / Mika J (KeKa) 22,4aly -- 01.28,2ke xx
8. 4v t Nipsu / Wilma (Duo) 29,3 -- 01.28,4ke
9. 8v o Savun Pölypyörre / Yrjö K (KeKa) 26,4aly -- 01.28,5ke
6v t Carita Camilla / Tapio (Duo) 27,5 -- K


Lähtö 2. Tasoitusajo 1609m peitsareille "Syyskuun Symppis -osalähtö 1"
p.12,0-15,0aik. 4/16

5000ve - 3500ve - 2500ve - 1500ve (- 700ve)
1. 3v o Counting Love / Yrjö K (KeKa) p.12,1aly -- p.01.13,4ly 5000ve
2. 3v t Indictment / Anthonio K (KeKa) p.12,1aly -- p.01.13,4ly 3500ve
3. 3v o Menace Of Vanity / Henri YK (KeKa) p.12,5aly -- p.01.14,1ly x
4. 6v t Pink Blend / Jorma (Duo) 13,1 -- p.01.14,2ly


Lähtö 3. Tasoitusajo 2100m Lämminveriset (2v tulee oma sarja)
Palkinnot tulee sarjojen mukaan alk.1200ve
Ryhmä 1. Rutiini
1. 2v o Oh Lâche Rien / Jani (Duo) ei enn -- 01.23,5ke 200ve
2. 2v t K. Dajm Kroft / Kari (Duo) ei enn -- 01.24,4ke 100ve


Ryhmä 2.
1. 5v t Winston Diva / Jani (Duo) 16,1 -- 01.17,2ke x 1800ve
2. 3v t Nellie Nalan / Alpo (Duo) 17,4 -- 01.17,3ke x 900ve
3. 3v t Napsur Peppi / Tapio (Duo) 17,2 -- 01.17,5ke 600ve
4. 3v r Crane Force / Emilia (Duo) 19,9 -- 01.17,5ke 300ve
5. 3v o K. Allan Rubin 18,5 / Kalle (Duo) 18,5 -- 01.18,3ke 100ve
6. 5v t Egella Star / Wilma (Duo) 19,9 -- 01.18,5ke x
7. 5v t Arianna Donna / Jorma (Duo) 19,9 -- 01.19,3ke
8. 5v t Kislyi Lyudmila / Hessi VR (KeKa) 16,0aly -- 01.19,4ke
3v t K. Ariel Dance 17,1 / Nina (Duo) 17,1 -- HLL
4v o Penguin Ach / Rick (Cram) 17,1aly – HLL

Ryhmä 3.
1. 7v o Charizard Ros / Lauren (Cram) 13,4aly -- 01.14,1ke xx 2200ve
2. 5v o Mr. Giant Smoke / Nicky (Cram) 13,4aly – 01.14,2ke 1100ve
3. 6v o Vortex de Mer / Anthonio K (KeKa) 12,4aly -- 01.14,4ke 800ve
4. 7v r Labero Lazer / Emilia (Duo) 15,4 -- 01.14,4ke x 400ve
5. 6v o Bluedust Speed / Trevor (Cram) 12,4aly – 01.14,4ke 200ve
6. 4v t Phonétique / Max (Cram) 14,1aly -- 01.14,5ke 200ve
7. 8v o Ken Henry / Kari (Duo) 15,8 -- 01.14,5ke 200ve
8. 9v t Blaze of Enchantment / Mitch (Cram) 11,3aly -- 01.14,5ke
9. 8v t Sacré Véronique / Henri YK (KeKa) 11,7aly -- 01.15,1ke
10. 8v t Chocolina Rus / Ellen (Cram) 11,5aly -- 01.15,5ke xx
11. 6v o P.P. Adagio / Jorma (Duo) 10,3 -- 01.15,5ke
12. 6v o Thaddée Duán / Yrjö K (KeKa) 14,8aly -- 01.16,5ke
9v t Piece Of Cake / Mika J (KeKa) 11,9aly -- HLL


Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m Peitsarit (2v tulee oma sarja)
Palkinnot tulee sarjojen mukaan alk.1200ve
1. 5v o Zealous Duán / Hessi VR (KeKa) p.11,0aly -- p.01.12,2ake 2200ve
2. 4v o Miracle Flight / Yrjö K (KeKa) p.11,1aly -- p.01.12,3ake x 1100ve
3. 5v t Fortune Maker / Henri YK (KeKa) p.11,0aly -- p.01.13,3ake
4. 4v o Caesarion Cyra / Anthonio K (KeKa) p.09,9aly -- p.01.13,5ake


Lähtö 5. Tasoitusajo 1100m A-ponit (3v tulee oma sarja)
Palkinnot tulee sarjojen mukaan alk.80ve
Rutiini
1. 7v o Ankara Ananas Go / Leila K (KeKa) 2.15,6aly -- 02.29,5ly 20ve
2. 7v r Eminent Ragazzo / Joonas (Duo) 02.50,5 -- 02.32,4ly 10ve


Lähtö 6. Tasoitusajo 1100m B-ponit (3v tulee oma sarja)
Palkinnot tulee sarjojen mukaan alk.80ve
Rutiini
1. 10v t Audrea B / Milia K (KeKa) 1.59,2aly -- 02.03,4ly 30ve
2. 11v o Toy's Vivandill / Hessi VR (KeKa) 1.45,6ly -- 02.03,5ly 20ve
3. 4v r Toy's Torgeir / Alexander (Cram) 2.24,2aly -- 02.18,2ly x 10ve

Ulkoasun © Veikkalay 2009, muokkaus © Ellu » Sivun alkuun